Torebki skórzane

Niezależnie od zmieniających się trendów, jeden dodatek do damskiej garderoby pozostaje wciąż ponadczasowy. Jest wyznacznikiem dobrego gustu, a odpowiednio dobrany podkreśla elegancję i styl właścicielki. Skórzana torebka – poznaj jej rodzaje i zalety.

Nierzadko bywa dobierana wyłącznie ze względu na praktyczne zastosowania, co zwykle kłóci się z resztą stylu jej posiadaczki. A torebki skórzane występują przecież w wielu rodzajach i kształtach.

Rodzaje torebek

Skoro damska torebka jest stałym elementem garderoby, musiała ewoluować w tak różne sposoby, aby z prawie każdą stylizacją stanowić spójną całość.

  • kopertówki – są najmniejsze i zazwyczaj prostokątne. Nie posiadają uchwytu ani paska. W minimalistycznej skórzanej kopertówce zmieszczą się niezbędne drobiazgi, jak klucze, szminka, mały portfel czy telefon.
  • listonoszki – bardziej uniwersalne, zwykle jednokomorowe, są bardzo pojemne, a przez to wyjątkowo praktyczne. Długi pasek pozwala wygodnie nosić je na ramionach nawet wtedy, gdy listonoszki są mocno wypełnione najbardziej niezbędnymi przedmiotami. Pasują zarówno na randkę, do biura jak i na co dzień.
  • worek – również jednokomorowa torebka damska, ale o luźniejszym kroju i większej niż listonoszka pojemności. Zwykle zamykana jest przez ściągacz w postaci paska albo sznurka. Wyposażony jest w długie ucho lub uchwyt, które służą do zarzucania na ramie właścicielki.
  • shopper bag – najpojemniejsze torebki skórzane, których przeznaczeniem są sklepowe maratony, chociaż z powodzeniem bywają stosowane również w innych stylizacjach. Shopper bag posiada usztywnione dno, bardzo dużą pojemność i krótkie uszy. Przyda się każdej kobiecie, która posiada wiele nielicznych przecież niezbędnych drobiazgów.

Zalety skórzanych torebek

Naturalna skóra dobrej jakości potrafi przetrwać lata, zachowując swój urok i niepowtarzalny charakter. Jej najlepsze gatunki starzeją się z godnością, z czasem zyskując efektywne przetarcia, które podkreślają niebanalny styl skórzanej torebki.

Skóra jest również elastyczna, a przy tym wytrzymała, co jest bardzo ważne szczególnie w większych torebkach, które zwykle przenoszą spore obciążenia.

Niekwestionowaną zaletą skórzanych torebek jest również ich klasa sama w sobie, co pozwala w bardzo łatwy sposób podkreślić elegancki, lub nawet luksusowy wizerunek modnej kobiety.

Podsumowanie

Skórzana torebka jest ponadczasowa, a właściwie dobrana, staje się idealnym uzupełnieniem każdej kreacji. Choć naturalny materiał wymaga pielęgnacji, z czasem odwdzięcza się niepowtarzalnym charakterem i olbrzymią praktycznością.