Galanteria męska

Teczki, torby, paski, portfele, aktówki i wiele więcej… Galanteria skórzana dla mężczyzn to asortyment tak szeroki, że można w nim znaleźć liczne produkty cechującego osoby o eleganckim i nienagannym stylu. Wyroby ze skóry to dla wielu mężczyzn doskonały sposób na wyróżnienie się spośród tłumu oraz zwrócenie na siebie uwagi. Są to jednak również i dodatki, które pozwalają idealnie dopełnić każdą stylizację.

Po pierwsze – rękawiczki

Każdy modny mężczyzna posiada, bądź też powinien posiadać w swojej garderobie pewne wyroby ze skóry, które nadadzą mu elegancji i szyku. Wśród nich znajdują się między innymi rękawiczki, czyli akcesorium zimowe, które dopełni każdą stylizację. Rękawiczki skórzane pozwalają zabezpieczyć dłonie przed szkodliwym wpływem mrozu, który może doprowadzić między innymi do pękania skóry. Produkt ten izoluje ciepło, ale równocześnie pozwala uniknąć pocenia się dłoni. Wybierając jednak rękawiczki, należy zwrócić uwagę na ich kolor – powinien on być taki sam, jak reszta galanterii skórzanej, bądź też w podobnym tonie.

Po drugie – portfele

Portfele męskie skórzane to kolejny dodatek, który musi wręcz posiadać każdy elegancki mężczyzna. Powinien on jednak być tak cienki, jak to tylko możliwe. Pomimo że niegdyś modne były portfele grube, to jednak dzisiaj nie powinny rzucać się zbytnio w oczy ani też wybrzuszać kieszeni. Portfele typu slim nie posiadają żadnych zapięć ani ukrytych kieszonek. Mają one jedynie przechowywać niezbędne dokumenty, karty, a także banknoty. Niektóre z nich posiadają także kieszenie na bilony, jednakże te mogą jedynie wypychać portfel.

Po trzecie – bilonówka

Bilonówka wykonana z wyrobów skórzanych to kolejny produkt obowiązkowy dla każdego modnego mężczyzny. Jest on alternatywą dla wspomnianych już portfeli i pozwala przechowywać bilon. To pewnego rodzaju rozwiązanie wręcz zbawienne dla portfeli, które powinny być jak najchudsze. Klasyczne bilonówki posiadają oryginalne kształty, a przy okazji nie wymagają od mężczyzn zabierania całego portfela, kiedy wychodzą na przykład na kawę w trakcie pracy.

Po czwarte – pasek

Następnym, niezwykle ważnym elementem skórzanym w garderobie męskiej jest oczywiście pasek. W szafie każdego mężczyzny powinny znajdować się zasadniczo trzy – eleganckie, codzienne, a także taki, który nadaje się tylko i wyłącznie do garnituru. Elegancki powinien być wykonany ze skóry właśnie oraz charakteryzować się kolorem brązowym, bądź czarnym. Należy go jednak odpowiednio dopasować do innych dodatków oraz butów pod względem kolorystycznym. pasek do garnituru z kolei powinien być jak najbardziej cienki oraz wyposażony w srebrną, to jest klasyczną klamrę. Warto jednak przy tym wyborze zwrócić uwagę na jego długość, tak aby nie był on ani za krótki, ani też za długi.

Warto jednocześnie nadmienić, że wielu mężczyzn decyduje się na noszenie szelek ze skóry. Tych jednak pod żadnym pozorem nie wolno łączyć razem z paskiem, ponieważ można popełnić poważny błąd i zniszczyć całą swoją stylizację modową.